Swoją oceną sytuacji w mediach społecznościowych podzielił się jeden z takich wyborców.

- „Byłem wyborcą Koalicji Obywatelskiej. Od lat. Nie zagłosuję już więcej na nich. Nie chodzi o prawicę czy lewicę. Albo jest się po polskiej stronie i jednoznacznie reaguje się na obrażanie i prowokacje Zełeńskiego, albo się lawiruje jak teraz KO”

- napisał.

Nie może nie oburzać postawa polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy każą widzieć deszcz, kiedy pluje się Polakom w twarz. Atakowanie prezydenta za stanięcie w obronie godności bestialsko pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów ofiar i bronienie Wołodymyra Zełenskiego, który wynosi na piedestał sprawców tych zbrodni, stawia ugrupowaniu Donalda Tuska wyjątkowo złe świadectwo.