W lutym 2023 roku Roman Giertych zainicjował „Sieć na Wybory”. Celem inicjatywy było organizowanie i koordynowanie aktywności zwolenników ówczesnej opozycji w mediach społecznościowych. Poprzez udostępnianie treści i promowanie określonych tematów, uczestnicy tej inicjatywy mieli mobilizować do głosowania przeciw Prawu i Sprawiedliwości. Krytycy określają inicjatywę „farmą trolli” zwracając uwagę, że skupieni wokół niej użytkownicy powielają podobne treści, brutalnie atakując konkretne osoby. Okazuje się, że podobne spojrzenie ma administracja platformy X. Ostatniej nocy przestała działać duża ilość związanych z tą inicjatywą profili.
- „Dziś w nocy administracja X dokonala likwidacji kont powiązanych z ruchem #SilniRazem #SnaW. Jeszcze raz przypominamy - według nowych zasad X działania muliplikacyjne tzw spam polityczny nie mają wpływu na zasięg (dotarcie) i sę szybko usuwane z przestrzeni informacyjnej”
- wskazano na profilu Res Futura.
Dzis w nocy administracja X dokonala likwidacji kont powiązanych z ruchem #SilniRazem #SnaW
— Res Futura Data House (@Polityka_wSieci) June 22, 2026
Jeszcze raz przypominiamy według nowych zasad X działania muliplikacyjne tzw spam polityczny nie mają wpływu na zasieg (dotarcie) i sa szybko usuwane z przestrzeni informacyjnej. pic.twitter.com/4vR8QZmh8n
