Ukrainiec odpowie karnie za znieważenie konstytucyjnego organu RP.

Zielonogórska policja otrzymała zawiadomienie o udostępnionym w sieci nagraniu wideo, na którym cudzoziemiec – 36-letni obywatel Ukrainy – groził pozbawieniem życia prezydentowi Karolowi Nawrockiemu.

Nie jest wiadome, czy było to nagranie z transmisji na żywo. Pewne jest za to, że padły na nim groźby pod adresem Karola Nawrockiego.

„W piątek mężczyzna został zatrzymany w zakładzie pracy na terenie Czerwieńska. Był zaskoczony pojawieniem się policjantów” – powiedziała w rozmowie z portalem Wirtualna Polska mł. asp. Anna Baran.

Na dzisiaj zaplanowane zostały czynności procesowe z udziałem Ukraińca, który groził prezydentowi. Ma on usłyszeć zarzut znieważenia konstytucyjnego organu RP.